Drogerie Rossmann zostały założone przez Dirka Rossmanna w 1972 r. w Niemczech. Dziś jest to jedna z największych sieci kosmetycznej w Europie. W Polsce istnieje ponad 1300 punktów. Od momentu otworzenia pierwszego sklepu wartość inwestycji w Polsce wyniosła 2 086 443 923 PLN. 

Historia Dirk Rossmann Gmbh

Początki marki sięgają lat 70. Dirk Rossmann w wieku 25 lat otworzył pierwszą samoobsługową aptekę w Niemczech. Punkt znajdował się przy ulicy Jakobistraße w Hanowerze i cieszył się bardzo dużą popularnością. Lata 90. to czas intensywnej ekspansji na rynku europejskim. W Polsce pierwszy sklep został otwarty w 1993 r. w Łodzi. Sklepy Rossmann znajdują się również w Albanii, Czechach, Kosowie, Turcji i na Węgrzech, co oznacza, że ponad 56 000 pracowników jest zatrudnionych w 4088 sklepach. Sukces marki jest wynikiem realizowania potrzeb klientów. W drogerii można zakupić kosmetyki wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie. Obsługa zawsze jest przyjaźnie nastawiona i kompetentna. W 2015 roku powstał pierwszy raport dotyczący społecznej odpowiedzialności biznesu. Rossmann jest spółką, która aktywnie angażuje się we wszelkie akcje charytatywne i zachęca do tego również klientów. 

Pobierz aplikację i dołącz do Klubu Rossman

Sklep oferuje korzystne promocje dla osób, które regularnie korzystają z aplikacji. Poza niższymi cenami dla klubowiczów to także kupony rabatowe na kosmetyki oraz zniżki na natychmiastowy wydruk zdjęć. Aby uzyskać rabat, wystarczy pokazać na ekranie telefonu kod kreskowy, będący identyfikatorem klienta. Poza rabatem każdy klient zbiera punkty, które są przekazywane na rzecz fundacji i ochrony środowiska. Jedna wydana złotówka to jeden punkt na ten cel. Za pomocą aplikacji można uczestniczyć w akcjach tematycznych jak np. -55% zniżki na wszystkie kosmetyki kolorowe. 

E-drogeria, czyli zakupy przez internet

Zakupów można również dokonać za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej www.rossmann.pl Sklep oferuje sprzedaż wysyłkową, lub bezpłatny odbiór zamówienia w sklepie. Czas dostawy to zazwyczaj 2 dni robocze. Podczas sprzedaży online również możemy skorzystać z promocji i zamówić produkty bez wychodzenia z domu. 

Produkty najwyższej jakości

Rossmann to także odpowiednio skonstruowana oferta produktowa. Dla przyszłych mam przewidziano program Rossnę!, dzięki któremu można uzyskać zniżkę na wybrane produkty dla kobiet w ciąży i dla małych dzieci. W sklepach znajduje się asortyment przekraczający 21.400 artykułów. Istnieją też szczególne kategorie produktów jak np: kosmetyki naturalne, kosmetyki bio, wina, ekologiczne produkty spożywcze (np. orzechy, suszone owoce, mleka roślinne). Rossmann kreuje też marki własne, najbardziej znane to: Alterra, Babydream, Facelle, Sunozon czy Isana.