Mary Kay jest znaną amerykańską siecią marketingu wielopoziomowego, zaliczaną do grona jednych z największych tego typu przedsiębiorstw na świecie. Oznacza to, że sprzedaż realizuje za pomocą niezależnych przedstawicieli, których posiada praktycznie na całym świecie. Jej produkty kierowane są przede wszystkim do kobiet.

Od kobiet, dla kobiet

Założona w 1963 roku  przez Mary Kay firma kładzie, poprzez swoją działalność, mocny nacisk na przedstawienie siły i niezależności kobiet. To właśnie z myślą o nich została założona. Początkowo w swojej ofercie miała jedynie jeden podkład oraz 4 kremy do pielęgnacji. Z czasem tak mała oferta rozrosła się do setek różnego rodzaju produktów oraz tysięcy pracowników i przedstawicieli, których spotkać możemy na każdym kontynencie. Meritum działalności Mary Kay najlepiej obrazują jej własne słowa:

“Możesz być tym, kim tylko zapragniesz być. Możesz wejść na każdą górę, na którą zechcesz. Możesz osiągnąć każdy cel, jaki tylko chcesz osiągnąć.”

I właśnie one są wykładnikiem przy przygotowywaniu każdego elementu oferty firmy.

Mary Kay ekatalog

Aktualna oferta produktów zawsze przedstawiana jest w e-katalogach w postaci gazetek promocyjnych. Znaleźć w nich można artykuły przedstawiające nowości rynkowe, panujące trendy, ofertę sklepu, lecz nie tylko. Zamieszczane w nich jest wiele porad dotyczących urody, czy też pielęgnacji ciała. Opinie ekspertów pomogą  kobiecie w każdym wieku w podjęciu decyzji z których produktów powinna skorzystać aby osiągnąć pożądany efekt. W skład oferty wchodzą różnego rodzaju kosmetyki, jak kremy, żele, perfumy, produkty do makijażu, środki zapobiegające starzeniu się skóry i wiele, wiele innych.

My MK

Dla swoich klientów firma przygotowała specjalny serwis online. Po zarejestrowaniu wszyscy klienci otrzymują nieograniczony kontakt z przydzieloną konsultantką, która w każdym momencie jest gotowa doradzić w możliwie jak najlepszy sposób. Oprócz tego, dzięki posiadaniu konta w serwisie, kupujący uzyskuje dostęp do historii zakupów a nawet automatycznych przypomnień informujących o konieczności ponownego zakupienia danego produktu. Są to z pewnością przydatne narzędzia, wyróżniające MK od zwykłych sklepów sieciowych.

Zasięg firmy

Siedziba firmy znajduje się obecnie w miejscowości Addison w stanie Texas, US.

Posiada ona ośrodki dystrybucji w ponad 35 państwach na całym świecie. Oprócz sprzedaży internetowej  bardzo mocny nacisk kładzie na sprzedaż kosmetyków przez Niezależne Konsultantki Kosmetyczne, które są filarem firmy i w każdym momencie są w stanie doradzić oraz przedstawić aktualną ofertę.