Drogerie Natura to samoobsługowa sieć polskich sklepów drogeryjnych. Sieć salonów istnieje na rynku od ponad 20 lat, co czyni ją jedną z najdłużej działających oraz największych salonów drogeryjnych w Polsce. 

Spółka Natura

Pierwszy salon powstał w 1997 roku w Warszawie, a obecnie w całym kraju znajduje się około 280 sklepów. Siedziba firmy znajduje się w Łodzi. Drogerie Natura należą do Spółki Natura, która dawniej nosiła nazwę Polbita Sp. z o.o i stanowią jeden z najbardziej liczących się podmiotów spółki. Udziałowcem Spółki Polbita od 2013 roku jest Alior Bank.

Drogerie Natura na rynku kosmetycznym

Drogerie Natura w odpowiedzi na oczekiwania swoich Klientów oferują sprzedaż kosmetyków wielu marek, które są liderami na rynku drogeryjnym. Drogeria oferuje sprzedaż asortymentu dostępnego jedynie w swoich salonach – dotyczy to między innymi marek: KOBO Professional, Smart Girls Get More, My Secret, Dermacol, Sensique, MUA, Seyo, Debby, Natura Care, Wet n Wild, Infinity, Artiste czy, Intimelle.

Gazetka Natura

W gazetce znajdziemy informacje o aktualnym asortymencie, promocjach, przecenach i rabatach.

Klub Natura

Drogerie Natura oferują swoim Klientom program lojalnościowy występujący w postaci karty plastikowej lub aplikacji na telefon. Kartę możemy otrzymać w salonie, natomiast aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play oraz App Store. Po rejestracji użytkownicy mogą cieszyć się rabatami, zbierać punkty i wymieniać je na nagrody oraz otrzymywać (na smartphona) informacje o aktualnej ofercie, nowościach i promocjach. Do Klubu Natura może przystąpić każda osoba, która ukończyła 16 lat.

Zakupy przez Internet

Istnieje możliwość zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu na stronie internetowej www.drogerianatura.pl. Użytkownik wybiera ulubione produkty, dodaje je do wirtualnego koszyka, opłaca zamówienie i czeka na kuriera. Jest to oszczędność czasu – Klient nie musi stać w kolejce i otrzymuje zamówienie prosto pod drzwi swojego domu.

Nagrody

Drogerie Natura na swoim koncie posiadają wiele znaczących nagród. W latach 2014, 2015, 2016 oraz 2017 Natura została nagrodzona prestiżowym tytułem Superbrands Created in Poland w kategoriach: Apteki, drogerie sieciowe oraz perfumerie. SCiP wybiera co roku najsilniejsze marki konsumenckie w Polsce. Drogerie Natura wyróżniają się na rynku podejściem swoich pracowników do Klientów – jakość obsługi jest zawsze na najwyższym poziomie. W 2018 roku Natura została nagrodzona Gwiazdą Jakości Obsługi w programie Polski Program Jakości Obsługi.