Avon to globalna spółka kosmetyczna specjalizująca się w dystrybucji bezpośredniej. Początki spółki sięgają końca XIX wikeu. Wówczas to 28-letni David McConnell otworzył w Nowym Jorku sklep pod marką California Perfume Company. W 1939 roku wystąpiła zmiana marki spółki na Avon Products, pod jaką przedsiębiorstwo funkcjonuje do teraz. Kiedy sieć okrzepła na rynku amerykańskim, w 1959 roku otworzyła pierwsze placówki w Europie (właśnie w Niemczech w Wielkiej Brytanii). Teraz Avon funkcjonuje w 135 krajach.

Avon – propozycja

Avon gwarantuje bogatą propozycję kosmetyków, dodatków, suplementów diety i odzieży. Avon gwarantuje jakość własnych kosmetyków przez skrupulatne kontrolowania w laboratorium bez testowania własnych produktów na zwierzętach. W propozycji Avon każda kobieta odnajdzie kosmetyki pasujące jej typu cery, odcienia i preferencjom. Avon tworzy także inne akcesoria oraz dodatki pasujące ostatnim trendom.

Działalność społeczna Avon

Działalność spółki Avon to nie jedynie branża kosmetyczna. Avon jest mocno zaangażowany społecznie oraz z zaangażowaniem podejmuje się organizacji lub pomocy w akcjach, stawiających w centrum kłopoty pań w dzisiejszym świecie. Promują prewencję piersi lub oceniają przemoc domową. Avon, to również największa fundacja na rzecz pań. Firma charytatywne nakierowane przede wszystkim na walkę z rakiem piersi spowodowały, iż Avon stał się liderem pośród przedsiębiorstw wspierających działania na rzecz zdrowia oraz dobrobytu pań na całym globie.

Avon gazetka

Avon to popularne w całym globie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz wysyłką artykułów kosmetycznych. Na pewno mnóstwo spośród nas zna katalogi Avon, jakie zawsze są pełne pięknych zdjęć dobrych makijażów, dobrze polakierowanych paznokci, niezwykłych zapachów z ogromnej oferty perfum oraz mnóstwo pozostałych kosmetyków. Produkty spółki Avon są oferowane przede wszystkim poprzez konsultantki, zatem częścią tego przedsiębiorstwa możesz być także ty, sprzedając poszczególne produkty. Takich konsultantek jest naprawdę bardzo dużo w całej Polsce, dlatego też z całą pewnością nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu z jej znalezieniem. Ponadto każda konsultantka ma możliwość zakupienia artykułów w naprawdę bardzo korzystnej cenie, więc jeżeli nasza dobra znajoma, czy też ktoś z rodziny jest taką konsultantką, to jest możliwość, że zaoferuje nam doskonałej jakości kosmetyki, czy też inne artykuły, jakie można znaleźć w katalogu Avon, w naprawdę niebywale niskich cenach.